Formula 1 Haxball
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


F1 Hax
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Format takmicenja

Go down 
+2
bosingwa$ferreira
Hamsik
6 posters
AutorPoruka
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyTue Feb 19, 2013 12:11 am

Nesto mi opasno laga forum, ne znam do cega je, mozda je Kuba nesto sjebo ili je do servera, al nekako sam usao da napisem kako ce to izgledati.

Posto vidim da niko od vas (aktivnih) nece da pokrene incijativu za kreirnje lige, ja cu je pokrenuti, ali nece biti jedini koji ce to sve voditi. Ima nas trenutno 5 bas aktivnih i nas 5 (alonso, bosingva, kuba, arteta i ja) mozemo da vodimo ovu ligu bez problema. Ja cu napisati kako ce to izgledati, ako se slazete (a trebalo bi) vec naredne sedmice mozemo poceti ligu, ako ne, jebiga, pocnite vi Very Happy

Format lige
Za sada otvaramo Ligu 1. u kojoj ce biti 4 tima sa po 2 vozaca tj. 8 vozaca. Timovi ce se odredjivati po vlastitom izboru tj. u kojem timu zelite da vozite i sa kim zelite da vozite. U prvoj ligi ce biti dostupni timovi: Ferrari, Red Bull, Lotus i Meclaren. Kada se prosiri liga, odnosno kada dodju novi clanovi otvarat cemo Ligu 2. pa i Ligu 3., ali o tome cemo tada.

Bodovanje
U odnosu na trenutno bodovanje koje imamo (1-6), stavit cemo da ipak prvo mjesto znaci malo vise u odnosu na drugo, tako da ce bodovi biti
1. mjesto = 10 bodova
2. mjesto = 6 bodova
3. mjesto = 4 boda
4. mjesto = 3 boda
5. mjesto = 2 boda
6. mjesto = 1 bod
7. i 8. mjest = 0 bodova

Bodovanje ce biti licno i timski.

Kalendar
Utrke koje cemo voziti ce uglavnom biti ove koje sada vozimo kod Alonsa u sobi (Shair, Interlagos, Sangaj, Car Racing, Specek, Kukis, Nigg racing, Nirbergring, Kayami i onda sto je samo ima Alonso valjda edit Car Racinga xD). Sto znaci 10 staza.

Vrijeme utrke moramo odrediti koje nama 5. odgovara, pa neka se ostali prilagodjavaju. Moj prijedlog je nedelja 21:00. Nedeljom niko ne izlazi, 9h navece nije kasno, neradni je dan, a i taman dodje posle poljske lige. Ako ne nedelja onda neki radni dan.

Posto imamo 10 utrka, podjelit cemo to na 5 sedmica, tako da cemo u jednom danu voziti 2 utrke, da ne duzimo prvenstvo na 3. mjeseca, nema niko zivce za to.

Kvalifikacije
O ovome se puno razmisljalo jer su kvale bitne, a ono sto niggest radi uzima previse vremena. JEDNOSTAVNO DA NE MOZE JEDNOSTAVNIJE ! Prije svake trke ukljucit cemo tu stazu bez boxova, svi se poredaju na liniju pa ko prvi zavrsi njemu pol pozicija. Tu nema nikakve nepravde.

Hosting
Ovo moze biti jedini problem, jer ja nemam dobar host, nema ni kuba, a sumnjam da ima arteta jer ne otvara. Tako da od trenutne ekipe koja igra host mogu biti samo alonso, bosingva i jazo. Ako njih nema onda smo u kurcu.


Vozaci

Kad smo ovo sve dogovorili hajde da odredimo timove i da startamo vec sljedece nedelje sa ligom. Ne mora ona biti perfektna odma prve sezone, ali na greskama se uci. Sto ne bude valjalo ove sezone ispravljamo u drugoj i tako cemo napraviti super ligu. Bitno je da mi pocnemo, a ja sam uvjeren da cemo se prosiriti i da cemo imati 3 aktivne lige, jer svaki dan otvaram F1 sobu i ima dosta zainteresovanih, samo treba ovaj forum aktivirati i kasnije promovisati tim novim vozacima. A i njima je nekad dosadno kada dodju u nasu sobu i ne mogu da prismrde pored nas sto znamo vozit Very Happy.

Da ne duzim, ako ste 100% sigurni i ako zaista zelite da vozite ekipu, napisite u odgovor da potvrdjujete i ime tima u kojem zelite voziti. 4 tima su otvorena

Ferrari: 1.Kubalionzzale, 2. -
Red Bull: 1. Hamšik, 2. -
Meclaren: 1. -, 2. -
Lotus: 1.Bosingwa, 2. -

Vozaci koji bi mogli voziti:
1. Alonso
2. Hamsik
3. Arteta
4. Bosingva
5. Kuba
6. Jazavac
7. Mile
8. Toxa
9. Pompej (?)
10. Muller (?)
11. Mika (?)
12. Jelavic
13. Diamanti

vise se ne mogu sjetiti ko je bas redovno vozio sa nama, ako koga vidite od ovih starih ili se sjetite koga, recite mu za ligu pa da pocnemo sa tim. Pozdrav !
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
bosingwa$ferreira
Moderator
Moderator



Tim : LOTUS
Broj postova : 30

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyTue Feb 19, 2013 9:38 am

Ja isto mislim da možemo počet sa ligom,mislim da bi mogli i sa više od 4 tima.
Najbitnije je odredit vrijeme utrka ako mislimo imat dvije utrke tjedno ja predlažem da to bude nedjeljom od 21.30 dok ne zavrsimo,ili jedna utrka petkom od 21:30 do 22:00 i jedna utrka nedjeljom u isto vrijeme.

Sta se tiče bodova mislim da možemo uzet stari sistem iz F1 10,8,6,5,4,3,2,1
Ime tima:LOTUS
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyTue Feb 19, 2013 5:36 pm

petkom se izlazi, sad manje dok je zima, al cim krene proljece tesko cu ja moci petkom biti tu

sto se bodova tice dobra ideja, ali opet skontaj da ako neko izostane iz utrke da ce dobiti 1 bod, ili ako izostanu 2 vozaca kome ide 1 a kome 2 boda ? bolje je kad ima neka borba za taj jedan bod na poziciji 6.
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyWed Feb 20, 2013 2:20 pm

Liga može početi možda i ovaj vikend, samo treba ove gore nabrojane nahvatati i zovnut ih, što će možda biti belaj.
Eh što se tiče samih pravila, Hamšik je to dobro odredio, i sasvim je fer da svi krećemo sa iste crte "pa šta ubodemo" Very Happy
Eto, od mene ide poklon hostiranje Very Happy
Samo meni morate malo praštati odsustvo preko ovih 4-5 radnih dana, jedino dolazim na haxball petkom, subotom i nedjeljom, al za održavanje utrka kod mene garantujem (ako će se voziti na ova tri dana).

TIM: Ferrari (Kuba zna da je moj Ferrari pa ga uzeo prije mene da bi sa mnom vozio Very Happy Very Happy )

Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyWed Feb 20, 2013 6:29 pm

Brate ja Ferrari obovazam nije to zbog tebe :PPP
Mrzim Red Bull, McLaren i te XD
btw.
sta ako neko na startnoj na car racingu na liniji gore starta pa ponovo kao da je startao zadnji
a neko na shairu dole starta pa kao zadnji, ponovo to nije fer XD
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyThu Feb 21, 2013 4:17 pm

imamo 4. vozaca, jos 4. pa idemo lagano
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Sinned
.
.
Sinned


Tim : Force India
Broj postova : 10
Age : 27
Lokacija : Poland

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyThu Feb 21, 2013 7:12 pm

Dajcie wersje forum po polsku
Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyThu Feb 21, 2013 7:26 pm

oce ovi poljski forum Very Happy jbg bosanska je liga moze samo internacionalno po mom misljenju XD
Na vrh Go down
bosingwa$ferreira
Moderator
Moderator



Tim : LOTUS
Broj postova : 30

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptyThu Feb 21, 2013 9:17 pm

ma koji poljski forum,nemamo ni mi hrvaski u njihovoj ligi Very Happy
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 12:10 pm

nesto razmisljam jbte i bosingva je upravu, bolje voziti prvenstvo od 12-14 vozaca, nego samo 8..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 1:25 pm

i ja sam govorio 16, pa prvih 8 iz kvalifikacija ide dalje, al bi tada kvale trebale biti 2 kruga.
Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 3:08 pm

ajmo voziti od 20, pitaj niggesta da doda po dva boxa svakoj trci i eto mozemo onda po 10 u jednoj trci i tako dvije trke, ili kad bi bilo kao u speceku ja msm onih 20 bokseva XD
Na vrh Go down
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:11 pm

"Promjenili smo raspored, iz dvije lige cemo napraviti jednu sa grupama. Sistem ce biti da cemo pobjedili trenutnih 14 vozaca na dvije grupe tj. na po 7 vozaca. I tako cemo voziti odvojeno.

Za sada dijelom se u grupe po timova tj. kapiteni (ili prvi vozaci) timova su grupa I, a drugi vozaci su grupa II. Vec od sljedece utrke grupe dijelimo po tabeli. Bodovanje ostaje isto.

I (prva) grupa tj. Alonso, Hamsik, Bosingva, Niggest, Tona, Messi i Jazavac voze u 21:30

II (druga) grupa tj. ostali voze od 22:00

sretno svima "
Hamšik

Ovo je realno glupo, po meni nigdje realnosti. Nešto slično ko kod Niggesta. Kako da se tako radi? Znači, imat ćemo duplirane glasove. Ovi ovamo dobivaju, ovi ovamo... To po meni nije zanimljivo. Najbolje je da spojimo sve timove u jednu ligu. Prvih 8 igrača koji upadnu u box prolaze u finalni dio te iste trke, a redaju se na startu prema poziciji iz boksa na kraju kvalifikacija. Ili imati dvije lige (kao što je trebalo biti prije sat vremena) pa zadnji tim iz prve ispada u drugu, a prvi iz druge lige ide u prvu ligu.

Po meni, ovakav način igranja ne vodi ničemu Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Mikel Arteta
.
.



Tim : Lotus
Broj postova : 4

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:14 pm

I meni je bolje bilo ono kako je trebalo biti nego ovo kako je sad...
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:24 pm

vidi, ako uradimo kao sto ti hoces, onda ce bukvalno slabiji vozaci voziti samo u tom kvalifikacionom krugu.. sta je tu zanimljivo realno ? ostat ce uvijek standardna 5-6, sa 2 nova vozaca.. a da ne spominjem kako nas 16 ne moze voziti odjednom..

uradimo fintu kao kod niggesta i svi mozemo voziti, ja fakat nisam ocekivao da ce nas biti 14 prijavljenih..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:25 pm

a specek,kouki ako doda niggest bokseve i car racing ako doda niggest bokseve ili ako ih vec ima mozemo voziti svi

i catalunyu
Na vrh Go down
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:38 pm

A zamisli u RL, u jednoj grupi Alonso i Hamilton se bore za titulu, a u stopu ih prate Maldonado, Kartikejan iz druge grupe Laughing

Tako da je najbolje da svih 16 igrača ima šansu u 2 kruga kvalifikacija da izbore neku poziciju, nego da imamo dvije grupe koje se bore za isto lol!


Ili što Kuba kaže, da se Nigi zamoli, ali za rezultat sumnjam.


Na vrh Go down
bosingwa$ferreira
Moderator
Moderator



Tim : LOTUS
Broj postova : 30

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:41 pm

Najbolje bi bilo da se vozi u dvije grupe ali da se prvo održe 2 kruga kvalifikacija.nakon kvalifikacija u jednoj grupi igraju 1,4,5,8,9,12,14 a drugoj 2,3,6,7,10,11,13.
to bi bilo najpostenije i najlakše na napravit
Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 5:52 pm

ma da se zamoli niggi da se dobace sve te i da vozimo zajedno, ping nacu ja jednog nijemca
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 6:11 pm

volio bih i ja momci da vozimo svi odjednom, ali ne mozemo

1. nemamo boxeve (koji se mogu dodati)
2. nema boga, allaha, isusa da icija soba podrzi 16 vozaca odjednom

ti alonso (ako sam te shvatio) zelis da 14 vozaca vozi odjednom 2 kruga kvala i da onda 8 najboljih ide dalje.. brate, ni tona, ni lirix nisu kvalitetni da budu ispred nas (trenutno), ti mislis da ce se oni svake nedelje pojavljivati samo da bi odvezli ta 2 kvalifikaciona kruga i da idu dalje.. moramo omoguciti da svi imaju sansu za bodove i da se svi timski bore za neko mjesto.. to je jedino moguce ako vozimo u dvije grupe i ne vidim sta nije fer tu.. ako zadnja utrka bude borba za titulu onda cemo uraditi izuzetak i ovi koji se bore vozit ce u istoj grupi..

jarane nemojte samo bacati negativne komentare, dajte malo pozitive.. ajde da odvezemo jednu barem sezonu, jebo mjesec dana, pa cemo na kraju (i tokom) sezone vidjeti sta valja a sta ne valja i moci cemo to ispraviti, a ako ne pokusamo nista necemo ni znati sta treba ispraviti.. ajde da sjebemo ovu sezonu svi zajedno pa cemo lagano sljedecu biti puno pametniji..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 6:57 pm

JEBO TE KONJ CORAVI IMAM NJEMCA NEKOG PITACU GA
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 7:08 pm

bosingwa$ferreira (citat):
Najbolje bi bilo da se vozi u dvije grupe ali da se prvo održe 2 kruga kvalifikacija.nakon kvalifikacija u jednoj grupi igraju 1,4,5,8,9,12,14 a drugoj 2,3,6,7,10,11,13.
to bi bilo najpostenije i najlakše na napravit

to je to
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja EmptySun Feb 24, 2013 7:41 pm

meni je ponovo normalnije ovih 16 odmah ali eto kako hocete Very Happy
btw hamsik sta si mi napisao ispod imena <3 hamsik ... XD
Na vrh Go down
Sponsored content





Format takmicenja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Format takmicenja   Format takmicenja Empty

Na vrh Go down
 
Format takmicenja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Format takmicenja
» Sezona i format takmicenja

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Formula 1 Haxball :: Informacije :: Feedback-
Idi na: