Formula 1 Haxball
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


F1 Hax
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Kreiranje F1 lige

Go down 
+2
Kubalionzzale
Hamsik
6 posters
AutorPoruka
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyTue Jan 29, 2013 11:24 pm

Eh ovako momci, prije svega zelim napomenuti da ovo ne trebamo organizovati na brzinu samo da se sto prije trkamo, vec da par dana ili ako je potrebno sedmica fino ovdje kroz diskusiju odredimo koje su nam stvari najbitnije i na koji nacin cemo ih rijesvati. Tako da u ovu temu sve svoje komentare, a za bolje ideje cemo napraviti novu temu i tamo stavljati sve sto je dogovoreno.

Prije svega napominjem da ja nisam osnivac lige, vec sam samo napravio forum radi komunikacije. Osnivac je u sustini nebitan, bitno je da se vozimo. Naravno, dobro bi bilo da podjelimo posao (nas par aktivnih i iskusnih) medjusobom tako npr da se 1-2 bave forumom i uredenjem, jedan da otvara sobe, jedan da vodi kvalifikacije ili sta vec, tj. da ne bude teret na samo jednoj osobi.

Kako ce prvenstvo izgledati ja ne znam, na onoj temi sam stavio cisto da ima nesto 11 timova i 22 vozaca, sad kako to mozemo ukomponovati pitanje je i to cemo srediti kroz diskusiju na ovoj temi.

Stvari bitne za organizovanje lige

1. Kvalifikacije
- Posto svi nisu ukljuceni u poljsku ligu da objasnim sta je to. Jednostavno, moras imati progam kao npr. TS preko kojeg ces se sa adminom (osobom zaduzenom za kvalifikacije) dogovoriti oko termina kvalifikacija. Kod njih su kvalifikacije petak-subota kad sretnes Niggesta na GG-u (iltiga TS-u, skype-u i sl). U kvlifikacijama se voze 2 kruga i imas 2 pokusaja da vozis, a on ti odredi najbolje. Vrijeme se mjeri stopericom tako da se dobiju tacne desetinke. Eh, ko ce to raditi za 20 vozaca? Ja toliko vremena nemam petkom i subotom.. al da se dogovoriti

2. Bodovanje i utrke
- 22 ce biti vozaca, mozda i manje.. mozemo se koristiti F1 bodovim od 25 do 1 (pozicije od 1. do 10.). Ali kako ce 22 vozaca stati u jednu sobu ? I odakle toliko boxeva? Jedan nacin su kvalifikacije, nesto tipa ko zavrsi u prvih 16 moze biti na utrci, ovi ispod ne. To je dobro i u slucaju sto se tice ovih sto ne dodju na kvalifikacije, zamjeni ih neko aktivniji. U takvom slucaju mozemo napraviti 2 grupe, prva grupa 8 vozaca, druga 8 vozaca. U poljskoj ligi je izmjesano, u prvu grupu spadju lupam 1,4,5,7,9,10 iz kvalifikacija, a drugu cine 2,3,6,8,11 i tako.
Po meni licno, to se i dalje da razraditi, najbolji bi bio sistem sa dvije grupe po 8 vozaca, u prvu grupu ide 8 najbrzih, u drugu 8 najsporijih.

Ali ako su bodovi ovakvi u F1
1. - 25 bod
2. - 18 bod
3. - 15 bod
4. - 12 bod
5. - 10 bod
6. - 8 bod
7. - 6 bod
8. - 4 bod
9. - 2 bod
10. - 1 bod

Po meni najrealnije bi bilo kada bi najbrzis 6 iz prve grupe uzimalo bodove (zadnja 2 po 0 bodova) i najbrza 4 iz druge grupe uzimaju bodove. Time bi dobili vecu borbu u drugoj skupini za prve 4 pozicije, a u prvoj skupini bi se opasno borili za 5. i 6. pozicije. Takodjer tu moze neko kalkulisati u kvalifikacijama, da namjerno zavrsi slabije kvalifikacije, ali da se u utrci bori za prvo mjesto i eventualno vise bodova nego ako bi bio u jacoj skupini.

To je to za sada, necu da pravim ogroman post pa da se tesko cita.. pisat cemo se jos, ima tu jos da se raspravi o vozackoj postavi (nerealno je da 2 najbolja voze u istoj ekipi), rasporedu utrka, danima kojim cemo voziti i slicne stvari.. dajte svoj komentar..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyWed Jan 30, 2013 5:22 pm

Smijem li ja voditi forum da to na mene podjelis, iz poljske cu malo kopirati it ako,a najbolje bi bilo da ima jedna tema u kojoj pisu grupe i sad npr ja cu pisati te grupe po kvalifikacijama, po vremenima cu npr 1,3,5,6,8,10,12,15 u jednoj grupi a u drugoj brojevi koji nisu u prvoj Very Happy
napravimo temu koliko krugova kvalifikacija a da kvalifikaciono vrijeme bude jednako minut- dva minuta,pa onda za trku duplo vise krugova, i predlazem da stavimo i onaj zeelerof, moto speedway i par kart trka da se uklopi u broj trka koliki se ima u pravom F1, da ne bude bodovi 100 onaj koji osvoji... u svakom roomu koji se voze kvalifikacije mora prisutvovati onaj koji to radi(odredicemo), onda kao sto je hamsik rekao u prvoj i drugoj ako skupimo sesnaest igraca da imamo jednog igraca bez bodova da se vodi bitka i za sedmo mjesto, pa da bude ovako npr
7. 2 boda
6. 4 boda
5. 8 bodova
4. 12 bodova
3. 15
2. 18
1. 25

tako da ima razlike u tim bodovima, treba se i napraviti kalendar kao neki i treba neko voditi evidenciju bodova i postavljati snimke na haxballtube.com neko ko tamo ima acc ce i voditi kvalifkacije ako je iskusan, da nema blokova kao u interlagosu svi uz onu ivicu i nemoguce je prestici nekoga tamo na toj krivini, trebaju sve mape biti bez bokseva i sa boksevima za trke, i hamsik ako moze da trke budu u 7 jer ja imam poljske trke u 8 kao i bosingwa i alonso a i ti ako budes igrao, a da bude ponedjeljak,utorak,srijeda i cetvrtak odmor i ako hocete trenirajte mjerite sebi vrijeme, onda petak subota kvalifikacije i nedjelja trke da ne budu pretrpani organizatori, za inaktivne igrace da se svake druge-trece pa mozda i cetvrte nedjelje voditi evidencije ko je vozio kvalifkacije i ko nije da je neaktivan,ako necete voziti kvalifkacije mozete se javiti organizatorima u pm, predlazem da se preko skypa onaj ko mjeri kvalifikacije da bude i da ga svi imaju da ga mogu pozvati da im mjeri vrijeme, PS. treba neko ko ce tabelu konstruktora i od samih nas XD
ono graficki fino tabela na officu nema puno vremena,ako moze da to ovi koji vode forum (nadam se da cu to biti ja Very Happy )
I BITNO JE DA NE ZURIMO!!!
kod timova koji igraju zajedno da ne blokiraju ostale igrace da ovaj njihov prodje to ce biti kaznjavano bodovima,ako se bude ponavljalo zabranjene dvije trke i jos jednom kick iz lige, timovi predlazem da se odredjuju prvo da budu slobodna mjesta znaci tamo gdje se ostavi broj, i predlazem da se napravi internacionalni djavo pa da i ovi internacionalci voze ovamo, sobe predlazem da pravi alonso ( ako dodje online ) jer ima veoma dobar net, za timove znaci birate sami koji hocete, da izabere prvih par natjecatelja pa da onda zatvorimo ostale timove a da tu ostali natjecatelji da budu parovi, avatar morate imati od tima da se moze prepoznati,neko treba snimati trke i to i eto dosta Very Happy
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyThu Jan 31, 2013 7:42 pm

bit ces admin jebo to, samo da se pokrenemo vise.. al koliko vidim svi sute i niko nema nikakav komentar, a kad god se vozimo u sobi svi pitaju "kad cemo ligu".. ajmo momci angazujte se
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyThu Jan 31, 2013 8:22 pm

nema nista od ovoga vidjeces, nema vise ni soba u zadnje vrijeme...
to bio val formula i sad stao...
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyThu Jan 31, 2013 8:26 pm

nije stao vec nema ko otvarat sobe..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
bosingwa$ferreira
Moderator
Moderator



Tim : LOTUS
Broj postova : 30

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 12:33 pm

ja stvarno ne znam zasto nitko ne otvori sobu FORMULA 1,onih par dana je stalno bilo otvoreno sad kao da su se svi zasitili...
Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 1:45 pm

pa jbg ti imas dobar net nmg ja uci negdje gdje laga,a u mojoj sobi laga XD
Na vrh Go down
toxa
.
.
toxa


Tim : McLaren
Broj postova : 1
Age : 28
Lokacija : Split

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 4:08 pm

ma meni svejedno kad ce pocet liga volio bi sto prije , haxball je meni fun a ne da je igram 0/24 Nego kako cemo se prijaviti za timove ? oce to bit neko izvlacenje ili kako ko zeli ?
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 5:46 pm

pa nikom nije haxball drkancija, vec cista zanimancija dok smo kod kuce.. barem je meni tako.. ja sobe ne mogu otvarati jer je presporo, ponekad otvorim da vas skupim, al nije to to.. pogotovo sad ne mogu jer imam ispite..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 7:35 pm

kome jest.... ali nema onako aktivnih da se jave na temu,ako takvih nema nece biti ni lige,ajde liga liga,napravili nema soba nicega
Na vrh Go down
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 01, 2013 8:22 pm

Pošto sumnjam da ima iko ko bi preuzeo odgovornost da petak, subotu, pa i nedjelju iza 19:30 "visi" ko budala na netu zbog haxballa, naravno zbog vlastitih obaveza, mislim da je ova liga osuđena na propast. Realno, gledajući sam po sebi, mislim da većina, a možda i svi ne žele taj posao preuzeti na sebe.

Što se tiče same organizacije lige, mislim da bi se trebalo bodovati prema trenutnom bodovanju u F1 (od 25 do 1) ili se čak vratiti starom dobrom bodovanju (od 10 do 1). Također predlažem, da ukupni broj igrača bude 16-20, a da iz kvalifikacija prolazi onoliki broj vozača koliko ima bokseva na stazi.
Toliko od mene za ovaj put.
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptySat Feb 02, 2013 12:01 am

da, ali mislim da si ovu vecer imao savrsenu priliku da vidis kakvi su u sustini.. i tako je meni bilo za vrijeme zeelerofa..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyMon Feb 04, 2013 8:11 pm

eh ovako posto vidim da se svi svadjaju :PP nasao sam ideju
prvo cemo znaci snimati sve, ali prije starta kad loptice tik prije nego sto udari stisnite print screen sysRq da se vidite kako nistee se odmakeli od linije za vrijeme kvalifikacija, i kako ide put , vi zavrsite, snimak postavite na nezz, mediafile, posaljete nekome od organizatora ko ima acc ko bude zaduzen za to ko ima acc na haxballtube i on to postavi da ima dokaz i ima stopericu i njom kad udari lopta izbroji, eto, toliko od mene Smile
until next time by Kuba
Na vrh Go down
Alonso F1
Moderator
Moderator
Alonso F1


Tim : Ferrari
Broj postova : 39

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyFri Feb 08, 2013 8:44 pm

Čiste staze za Formulu:

F1 Shair
F1 Interlagos
F1 Shangai
F1 MOD BY GRZEG
F1 MOD BY SPEČEK
F1 Kouki
F1 NiggTrack
F1 Nuerburigring
F1 Car Racing
F1 Kyalami
F1 Sinned Moto

ima još Zeelerof i eventualno 1-2.
Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptySat Feb 09, 2013 10:06 pm

zeelerof,madruga i loko eto Smile

Na vrh Go down
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptySat Feb 09, 2013 10:06 pm

ali jbo to kad nema ljudi aktivnih
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptySun Feb 10, 2013 2:29 pm

ako vec ne ide ovo sta mislite da nas par aktivnih napravi nesto svoje probno

npr

Alonso
Kuba
Mile
Arteta
Bosingva
Hamsik
Jazo, Mika, Jelavic (janez), toxa

napravimo ligu od 8, vozimo 2-3 trke po veceri (ako je nedelja navece ili ponedeljak)

a za kvalifikacije mozemo kad se nadjemo u utrci, 2 kruga pa ko najbrzi njemu pol, a sljedecu utrku obrnut raspored pa da svima bude posteno.. pa ako uspije mozemo se siriti, samo da se nesto pokrene..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
bosingwa$ferreira
Moderator
Moderator



Tim : LOTUS
Broj postova : 30

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptySun Feb 10, 2013 2:56 pm

Hamsik to je dobra ideja,je da nas je malo,ali mogli bi pocet vec od sljedece subote pa da vidimo kako ce to ic,oce imat smisla...
Na vrh Go down
Hamsik
..
..
Hamsik


Tim : Red Bull
Broj postova : 76
Age : 30
Lokacija : Sarajevo

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyMon Feb 18, 2013 6:40 pm

hajmo nas 3-4 (alonso, kuba, bosingva i ja) odrediti format takmicenja, jebo ba kvalifikacije i ta sranja, pa da zovnemo jos samo jazavca, arteta, mileta, jelavica i one ostale koji voze, pa da probamo jednu sezonu odigrati, nas 8 po 4 ekipe.. pa ako nam predje u naviku da svaki dan posjetimo ovaj forum moci cemo se siriti dalje.. ko ce uopste uci na forum, kad ni mi sami nista ne pisemo Very Happy

ovako se organizujemo, krenemo to sa kladionicom na off topicu, malo uljepsamo forum i mozemo skupiti raje drama.. evo svaki dan kad otvorim sobu dodju neki novi igraci i svidja im se..
Na vrh Go down
https://f1haxball.bosnianforum.com
Kubalionzzale
Administrator
Administrator
Kubalionzzale


Tim : Ferrari
Broj postova : 40

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyMon Feb 18, 2013 8:30 pm

eto Very Happy
Na vrh Go down
Sinned
.
.
Sinned


Tim : Force India
Broj postova : 10
Age : 27
Lokacija : Poland

Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige EmptyThu Feb 21, 2013 7:13 pm

Ja się zapisuje
Na vrh Go down
Sponsored content





Kreiranje F1 lige Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kreiranje F1 lige   Kreiranje F1 lige Empty

Na vrh Go down
 
Kreiranje F1 lige
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Formula 1 Haxball :: Informacije :: Feedback-
Idi na: